Global 400 Hata Önleme Sistemi

 

Global 400 Hata Önleme Sistemleri; montaj istasyonları proseslerinde ve manuel montaj uygulamaları/tamir hatları/ayar uygulamaları “ön düzen” gibi proseslerde, “operatörleri, aletleri, iş gruplarını, tork verilerini” proses kontrolörü gibi organize eder ve bu proseslerin kayıtlı ve izlenebilir olmasını sağlar.

 

Verimliliği ve üretkenliği artırır. Çok kısa uygulama zamanı sayesinde eğitim maliyetlerini düşürür. Kalite hedeflerine ulaşmaya yardımcı olur.

 

Global 400 Hata Önleme Sistemleri; Exacta FM 1100 ve 1200 serisi dijital tork aletleri, FM2.4GHz preset tork aletleri, PTS 1200 FM basınç sensörü POKAYOKE’li impulse ve clutch mekanizmalı “push-to-start modeller hariç” aletler ve uyumlu FM bataryalı aletler ile kablosuz çift yönlü olarak haberleşir.

 

Kontrol ünitesine 100 farklı iş parametresi yapılabilir ve bu parametreler 100 iş grubu olarak organize edilebilir.

16 farklı FM sinyalli aletler ve 8 “holding tool” ile çalıştırılabilir.

Proseslerde 4 farklı FM sinyalli aletleri aynı anda kullanabilmek için 1 iş brubuna 4 farklı parametre ayarlanabilir.

İş grupları ve parametrelerin seçilmesi; kontrol ünitesi üzerinden otomatik, I/O” port sayesinde “Hat Kontrol Sistemi” “PLC” tarafından otomotik, barcode okuyucu ile otomatik  veya “Eternet” “LAN” portundan otomotik olarak yapılabilir.

 

GIM 400 “Global I/O Manager” “ 24V I/O giriş/çıkış portu”;

Global 400 hata önleme sistemi ile birlikte kullanıldığında hata bulma ve ayıklama proseslerine eşşiz bir değer katar. Görsel ve sesli ikaz lambaları, soket yuvaları, parça algılama sensörleri ve benzeri gibi aygıtlar ile konfigürasyon/yönlendirme.

16 giriş, 16 çıkış 24V I/O portu ve PLC ile 100 adete kadar binary I/O birimi konfigirasyonunu yapma imkanı.

“Global 400 Manager” yazılımı ile kolaylıkla programlanabilir.

 

Eternet, I/O” port ve PLC bağlantı protokolleri sayesinde “üretim yürütme sistemi’ne” “MES” kolaylıkla entegre edilebilir. Üretim kontrolü için “üretim yürütme sistemi” “MES” üzerinden eşzamanlı Eternet iletişimi sağlar.

 

Global 400 Kablosuz Hata Önleme Sistemleri