Minimat-EC

 

MINIMAT-EC tornavida motorları ile vida sıkım yöntemini sınırsız esneklikte programlamak mümkündür. Her tornavida motorunun performans aralığı dahilinde, tork, hız, açı gibi parametreler vida montaj uygulamasına göre ayrı ayrı olarak ayarlanabilir. Manuel EC tornavida motorları, proses güvenliği için ön şart olan yüksek hassasiyet özelliği sağlar. 

 

 

  • - Esneklik
  • - Dökümantasyon yeteneği
  • - Yüksek hassasiyet

 

Düz Tip: 0.06 – 18 Nm

 

EC motor sayesinde, uzun ömürlü tornavida motorunun bakım maliyeti son derece düşüktür. Elektrikli tornavida motorları ile yüksek “Peak Tork” değerlerine ulaşılır. Elektrik akımı kullanılarak yapılan dahili tork değerlendirmesi ve açı değerlendirmesi sayesinde; bütün sıkım prosesinin kesin kontrolü ve önemli parametrelerin dökümantasyonu mümkündür. 

 

Manuel tornavida motoru, AST11 kontrol ünitesi ile birlikte kullanılır. Kontrol ünitesi içinde, tork değerine sıkım, açı kullanılarak gevşetme gibi çok kullanılan standart sıkım programları mevcuttur. Sıkım prosesininzin gereksinimlerine göre bu parametreler, direkt olarak kontrol ünitesi üzerinden ayarlanabilir.

 

Kapsamlı yazılım modülleri ile; istatistiksel analiz için gerekli grafiksel gösterimler ve veri analizleri sağlanabilir.

 

Pozisyon stand’ı (Pozi-Stand) ile birlikte kullanıldığında, pozisyona bağlı program seçimi, tamamlanmış montajların ekranda gösterimi ve proses güvenliğini artıran diğer ilave fonksiyonları da sağlamak mümkündür. 

Minimat-EC Elektrikli Tornavida Motorları