Yüksek Basınçlı Hidrolik Ekipmanlar

 

CEJN Ultra yüksek basınçlı hidrolik bağlantı elemanları için çabuk bağlantı elemanları teknolojisinde 40 yılı aşkın deneyimi ve birikimi bulunmakta ve 3000 bar’a (43,500 PSI)  kadar çalışma basıncı ile geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Ultra yüksek basınç kidrolik kaplinler özellikle yüksek basınç pompaları, kurtarma ekipmanları ve diğer zorlu uygulamalar için özel olarak tasarlanmıştır. Burada sunulan ürünler; kaplinler, nipeller, hortumlar, basınç göstergeleri, ve yüksek basınç hidrolik uygulamaları için bağlantı bloklarıdır.

 

Yüksek basınç hidrolik kaplinler ve nipeller; gemi yapımında, rüzgar türbinlerinde, denizaltı uygulamalarında ve daha bir sürü yüksek basınçlı hidrolik uygulamalarda güvenilir bir şekilde kendini kanıtlamış ekipmanlardır. Bu ürünler Cejn firmasının özgün tasarımı ile global bir standart haline gelmiştir. Tüm CEJN yüksek basınç hidrolik kaplinler ve nipeller sıvı sızdırmazlığını en aza indirmek ve bağlantı yada sökme sırasında basıncı tutmak için tasarlanmıştır. Toz yuvaları hidrolik sistemi kirden korumak için tasarlanmış standart bir özelliktir.

 

Düz Alınlı “Flat-Face” kaplinler ve nipeller; tek elle bağlanılabilen yüksek basınçlı hidrolik uygulamalarda hassas talepleri karşılamak için dizayn edilmiş ürünlerdir. Tolerans değerleri hassaslıkla tasarlanan ve en dayanıklı malze kullanılarak dizayn edilmiş son derece güvenilir yüksek basınç hidrolik ürünlerdir.

 

Yüksek Akışlı Düz Alınlı “High-Flow” “Flat-Face kaplinler ve nipeller; çabuk bağlantı kaplin yelpazesini önemli ölçüde genişletmiştir. Yeni “High-Flow” “Flat-Face” kaplinlerin küçük boyutları ve yüksek performansı sayesinde yüksek akış gereksinimlerinin bulunduğu hidrolik aletler için son derece uygun ürünlerdir.

 

Yüksek Basınç Hortumları; hidrolik uygulamalar da esnek kullanım için yüksek çalışma basıncına sahip celik takviyeli, sarmal, polimer malzemeden üretilmiştir. Bu hortumlar tasarımı sayesinde, çok düşük bir basınç düşüşü sağlarken ayni zamanda hidrolik sistemlere de hızlı bir tepki süresinde akış sağlarlar. Düşük dış çap ölçüsü hortumun ideal bir şekilde tutulmasına yardımcı olur. Montajı yapılacak her bir hortum tercih edilen uzunlukta kesilir ve yüksek basınç kaplinleri ile bağlanılır. 

 

Vida Bağlantılı "Screw-to-Connect" Kaplinler ve Nipeller; 230 serisi geniş çabuk bağlantı ürün yelpazesini tamamlamaktadır. Ayrıca bu ürünler CEJN firmasının kalite karakteri ile birlikte yüksek akış oranına da sahiptir. 230 serisi basınç altında uygulamaya bağlanabilir ve birçok “screw-to-connect” kaplinleri ile değiştirilebilir. El pompaları, krikolar ve silindirler bu ürünlerin uygulama alanlarından birkaçıdır.

 

Yüksek Basınç Hidrolik Bağlantı Adaptörleri; bağlantı blokları ve basınç göstergeleri gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. CEJN adaptörleri 300Mpa çalışma basıncında güvenli ve sorunsuz bir şekilde bağlantı için kaplinler ve hava hortumları ile uyumlu bir şekilde çalışırlar. Beşli bağlantı blokları, tek bir pompadan birkaç hidrolik hatta bağlamak ve aynı zamanda basınç göstergelerini hatta eklemek üzere kullanılırlar. CEJN, hem panele hemde panel altında monte edilebilecek şekilde 200 Mpa çalışma basıncına kadar basınç göstergeleri sağlamaktadır.

 

Yüksek Basincli Hidrolik Ekipmanlar